Tchaya Candle Studio
Zasady palenia świec
Prawidłowe palenie świecy ma istotny wpływ na jej żywotność oraz Twoje bezpieczeństwo.

Poniżej przedstawiamy kilka zasad dotyczących palenia świec sprzedawanych w naszym sklepie:

1. Czas palenia.

Prawidłowe palenie świecy wiąże się z roztopieniem wosku na całej szerokości. W tym celu świeca powinna być palona 2-3 godziny w celu roztopienia wosku na powierzchni. Dzięki temu świeca będzie palić się równo oraz nie powstanie tzw. efekt tunelowania.  Powstaje on wtedy, kiedy świeca zostaje zapalona na zbyt krótki czas.

2. Długość knota.

Należy pamiętać, aby knot świecy nie był zbyt długi. Zarówno jak dla świec z drewnianym knotem i zwykłym zaleca się, aby jego długość wynosiła 3-4mm. Jeśli knot jest dłuższy świeca może dymić. Przycinanie knota powinno odbywać się, kiedy wosk na powierzchni jest twardy. Umożliwi to zachowanie czystości wosku. Wszelkie zanieczyszczenia należy usunąć.

3. Stosowanie akcesoriów.

Dotychczas na rynku pojawiło się wiele produktów dekoracyjnych, które mogą pełnić również praktyczne funkcje. Nakładki oraz klosze należy stosować rozważnie. Artykuły dekoracyjne sprzedawane przez jednego producenta niekoniecznie muszą się przysłużyć produktom innego, np: nie polecamy stosowania nakładek na świece w słoiku do świec z dwoma knotami. Zastosowanie w produkcji więcej niż jednego knota ma na celu zapewnienie równego palenia.

4. Otoczenie.

Świeca powinna nie powinna być palona przy oknie, wywietrznikach oraz miejscach narażone na przeciągi. Niestosowanie się do tych zasad może skutkować dymieniem świecy, a tym samym nieprawidłowym paleniem. Ma to również wpływ na cenny zapach, który nie zostanie w pomieszczeniu.