Nie wymażę niczego z mojego życia. Każda rzecz, każda najmniejsza rzecz doprowadziła mnie do tego, kim jestem teraz. Rzeczy piękne nauczyły mnie kochać życie. Rzeczy złe nauczyły mnie, jak żyć.

Bob Marley

TEALIGHTS

Tealighty — mały gest życzliwości dla kogoś wyjątkowego. Ich delikatność przeniknie przez twoją przestrzeń, a ich migotliwe światło wprowadzi niezapomnianą atmosferę. Są idealne do kreowania nastroju. Świetnie wyglądają w pojedynczym świeczniku lub w grupie oferując odpowiednią ilość blasku i zapachu. Ze względu na niewielki rozmiar mogą być używane w wielu miejscach, w których tradycyjne świece po prostu nie pasują. Nadają się idealnie do lampionów, oświetlenia stołu czy łazience podczas kąpieli.

Prosta i oszczędna w formie ozdoba dająca wiele możliwości aranżacyjnych i kompozycyjnych wystroju wnętrz.
K

iedy w chwili wytchnienia biorę się do podsumowania spraw codziennych pracując nad wszystkim innym – od pakowania zamówień, planowania następnej partii produkcyjnej, pracy nad rozwojem biznesu, aktualizacją strony internetowej zastanawiam się, czy robienie tego wszystkiego to nie jest szaleństwo. Produkcja świec może być naprawdę relaksująca wręcz terapeutyczna. Oczywiście, jeśli nie próbujemy ścigać się z czasem, aby wykonać kolejne duże zamówienie. Kluczem jest planowanie. Zasada wyuczona na studiach, stosowana w codziennym życiu. No, z tym ostatnim różnie bywa. Zawsze zaczynam od kalkulacji liczby jednostek, które będę przygotowywał dla konkretnej partii, podsumowując ilość wymaganych surowców.

Nie ukrywam, że arkusz kalkulacyjny znakomicie się sprawdza w tej materii. Olejki zapachowe (olejki eteryczne są przedmiotem moich testów, ale o tym przeczytasz tutaj są starannie mierzone i dobrane do liczby tealightów, które wykonuje dla każdego konkretnego zapachu. Może wydawać się to łatwym zadaniem, ale z doświadczenia wiem, że w trakcie rozlewania zawsze wydarzy się coś niezaplanowanego. Wszystkie zapachy wymagają różnych i specyficznych temperatur wosku, zanim zostaną dodane i z nim wmieszane. To ten etap jest kluczowy w przygotowaniu świec zapachowych. Ten moment zapewnia lub nie, optymalny zapach podczas palenia świec. Kiedyś pisałem o konieczności porządku w pracowni niestety różnie z tym bywa. Dobrze, czasami może być bałagan, ale myślę, że to część piękna tworzenia danego produktu ręcznie.

Niemal ascetyczna, dzięki czemu możesz z łatwością dopasować do każdego miejsca w swoim domu.

Wszystkie tealighty sojowe w różnych kompozycjach zapachowych staram się wykonać tak, aby intensywność zapachu nie przyprawiała o ból głowy. Testy, testy, testy. Gdy zapalam każdy z nich w pracowni, pokoju czy łazience, czuje ich zapach. Który jednak jest najbardziej odpowiedni? Czy to kwestia nastroju, pogody, całego bagażu myśli kłębiących się w głowie po całym męczącym dniu? Feria zapachów unoszących się wokół, wprawia mnie czasem w zakłopotanie. Który zapach jest tym właściwym? Ten prosty, właściwy określający jednoznacznie, że białe jest białe? Czy wykonana kompozycja wielu pojedynczych zapachów? Jakie nuty zapachowe najlepiej do Ciebie pasują? Które wywołują dreszcz emocji, odprężają? Czy są takie, których nie akceptujesz lub wręcz nie znosisz? Zachęcam do wyrażania swojej opinii poniżej. Sam jestem ciekawy jak inni reagują na różne zapachy. To będzie prawdziwe społeczne doświadczenie.

To krótkie wprowadzenie do procesu produkcji tealightów z naturalnego wosku sojowego. Zawsze zachęcam i czekam na pytania od klientów, początkujących producentów, a nawet innych twórców świec! Zawsze możesz napisać na adres candles@tchaya.pl – chętnie poznam Twoją opinię!

O małej świeczce historia

Tealight znany również jako podgrzewacz to świeca otoczona cienkim metalowym lub plastikowym pojemnikiem, dzięki czemu świeca może się całkowicie roztopić podczas palenia. Ze względu na ich mały rozmiar, często świeci wiele podgrzewaczy jednocześnie. Kiedyś do podgrzewania dzbanków z herbatą używano małych świeczek, stąd ich nazwa — tealighty, lampki do herbaty. Są również popularnym elementem świeczników. Często wykorzystywane jako element dekoracyjny. Występują w wielu odmianach i na ogół palą się od 3 do 5 godzin.

Podgrzewacze były pierwotnie używane podczas tradycyjnej japońskiej ceremonii parzenia herbaty w celu utrzymania temperatury napoju, jak i dekoracyjnej oprawy tego ceremoniału. Podgrzewacz ma niesamowitą zdolność wytwarzania ciepła i światła, a przede wszystkim tworzy uroczą eklektyczną atmosferę.

Japońska ceremonia parzenia herbaty rozwinęła się jako „praktyka transformacyjna” i zaczęła rozwijać swoją własną estetykę koncentrując się na kilku zasadach. W szczególności zasady „sabis” i „wabis”. „Wabi” reprezentuje wewnętrzne lub duchowe doświadczenia ludzkiego życia. Jego pierwotne znaczenie wskazywało na spokojne lub trzeźwe wyrafinowanie. Stan charakteryzujący się pokorą, powściągliwością, prostotą i naturalizmem. Obrazował głębie, niedoskonałości i asymetrię. Podkreśla proste, pozbawione ozdób przedmioty i przestrzeń architektoniczną oraz celebrował łagodne piękno tego czasu. Z drugiej strony „Sabi”, który reprezentuje zewnętrzną lub materialną stronę życia. Pierwotnie oznaczało to „zużyty”, „wyblakły” lub „zepsuty”.

Wzory zastrzeżone

Same tealighty we współczesnym świecie zostały zabezpieczone (a jakże) w kilku opatentowanych wzorach. W niektórych przypadkach standardowa metalowa obudowa została zastąpiona przezroczystym plastikiem a te lepszej jakości wykonane są z poliwęglanu. Jednak metalowe pojemniki są nadal najczęściej spotykane na rynku. Przezroczyste, poliwenglanowe obudowy pozwalają na “ucieczkę” światła oferując czasem „witrażowe bliki” wokół. Na początku XXI wieku opatentowano nowy kształt kubka, sugerując jakoby miało to szczególny wpływ na poprawne i równomierne wypalanie wosku.

KOMPOZYCJA CYTRUSOWA
LIMONKA

zapach orzeźwiający, świeży, podnoszący na duchu. Jest znakomitym antydepresantem.

MANDARYNKA

zapach orzeźwiający, świeży, podnoszący na duchu. Jest znakomitym antydepresantem.T

ealighty lub podgrzewacze są niezbędnym elementem każdego domu. Dzięki swojej prostocie, banalnej wręcz obsługi tealighty szybko tworzą przytulnie ciepłą i komfortową atmosferę w dowolnym wnętrzu. Podgrzewacze należą do najprostszych i najtańszych sposobów na wprowadzenie atmosfery do Twojego domu. Wysoka jakość podgrzewaczy to cecha, którą zapewniam dzięki odpowiedniemu doborowi wosku sojowego i najwyższej jakości bawełnianych knotów. Konty w pracowni są ręcznie woskowane, wyciskane i formowane w zależności od przeznaczenia. Jednocześnie wszystkie wykonane przeze mnie tealighty sojowe naturalne i te w kompozycjach zapachowych posiadają knoty, które dodatkowo barwione, uatrakcyjniają ich walory dekoracyjne. Każdy kolor odzwierciedla jego zapach. Te cechy zapewniają, że podgrzewacze palą się jasnym, stabilnym i dużym płomieniem. Mogą być gaszone i ponownie później odpalane bez żadnego problemu.
Tutaj na pewno warto przypomnieć jedną zasadę. Staram się zostawiać trochę dłuższe knoty, tak aby każdy miał możliwość wyboru co do przeznaczenia tealightów. Mogą zostać u Ciebie jako dekoracja lub spełniać funkcje świeczki. Skracając knot tealighty będą dawały mniej światłą lecz będą dłużej się palić.
Możesz połączysz i zapalić kilka świec, aby przyjemnie oświetlić pokój dzienny, stworzyć romantyczną atmosferę w sypialni. Możesz umieścić je wokół wanny, aby zrelaksować się w łazience podczas kąpieli. Sposobów na funkcjonalne użytkowanie tealightów jest wiele. Moja przygoda z nimi zaczęła się dość zaskakująco. Znajomi szukali tealightów na swoje wesele. Wszystkie, które kupili, lądowały w koszu. Pomyślałem, że mogę zrobić to inaczej. Bez parafiny, dziwnego zapachu i unoszącej się sadzy przy paleniu. Wybór padł na wosk sojowy. Do dziś pamiętam te ponad tysiąc tealightów pakowane do kartonu i rozkładane na stołach. Uczestnicy ceremonii byli zachwyceni.