Ś

wiece są jednym z najbardziej uniwersalnych elementów aranżacji wnętrz. Dzięki migoczącemu, rozproszonemu blaskowi tworzą niepowtarzalną atmosferę i nadają wystrojowi mieszkania nowy, zaskakujący wymiar. Co najważniejsze – sprawdzają się w każdym pomieszczeniu. Zobacz, jak w pełni wykorzystać potencjał aranżacyjny naturalnych świec sojowych jako dekoracja wnętrz.Naturalne świece sojowe jako dekoracja czy nastrojowe źródło światła

Jak zrobić świecę sojową? Pragnienie eksperymentalne

R

óżnorodność kolorów i kształtów świec dostępnych w sprzedaży pozwala na łatwe dopasowanie ich do stylu mieszkania. Nieważne, czy Twoje wnętrze jest klasyczne, czy nowoczesne – świece podkreślą jego niepowtarzalny charakter. Romantyczna kolacja lub miły wieczór przy dobrym filmie? Świece w salonie pozwolą stworzyć przytulny, intymny nastrój, sprzyjający relaksowi i regeneracji sił po wyczerpującym dniu.
Świece sojowe mają szeroki zakres zastosowań, od aromaterapii po wystrój wnętrza aż w końcu do spełnienia swojej pierwotnej funkcji dostarczając światła. Bez względu na to, do czego używasz świec, zawsze pomagają one stworzyć ciepłą, komfortową atmosferę bez względu na to, gdzie je ustawisz. Każda ich forma czy to w postaci “zwykłej” świecy, czy tealigtów wzmacnia atmosferę i daje poczucie dobrego samopoczucia.

Pozostaje jeszcze serce każdej świecy sojowej. Knot. Plecione knoty wykonane z bawełny zostały wprowadzone na początku XIX wieku. Wcześniej knoty zostały wykonane ze skręconych pasm włókna bawełnianego lub konopnego, które, jak można sobie wyobrazić, nie były zbyt spójne ani łatwe w użytkowaniu. Od 2001 roku, kiedy opracowano i wprowadzono na rynek knoty drewniane, stały się one szybko popularne. Zainspirowane ciepłem kominka opalanego drewnem, zaczęto tworzyć świece sojowe z knotem wykonanym z drewna. Wszystko, aby stworzyć choć namiastkę minionych czasów, gdy palono i ogrzewano drewnem. Dają one niesamowite wrażenia zarówno słuchowe, jak i węchowe! Dodatkowo naturalne świece sojowe jako dekoracja z całą pewnością spełnią twoje oczekiwania.

Doznania węchowe wzmagają świece w różnych kompozycjach zapachowych. Zapach jest czynnikiem decydującym o tym, jak reagujemy a znalezienie tego odpowiedniego, dopasowanego do nastroju może zająć trochę czasu. Czasem dokona się to za pomocą prób i błędów.


Niebanalne wyposażenie wnętrza

E

wolucja świec jest naprawdę fascynująca. To, co kiedyś było starożytnością, stało się obecnie współczesnym luksusem, a różnorodność opcji do wyboru jest prawie nieograniczona. Świece istnieją już od 3000 lat pne, kiedy pierwsi Rzymianie opracowali knot wykonany z walcowanego papirusu. Papirus wielokrotnie zanurzano w łoju lub wosku pszczelim. I tak narodziła się pierwsza świeca.
W przeciwieństwie do wosku parafinowego (z którego powstaje większość świec) wosk sojowy jest odnawialny, biodegradowalny, czysty, bez toksyn. Ma atrakcyjny kremowo-biały wygląd, a wszelkie zabrudzenia powstałe w wyniku rozlania się wosku sojowego są łatwe do oczyszczenia.
W ciągu ostatniej dekady świece sojowe stały się popularną alternatywą dla ich parafinowych lub (o zgrozo!) olejowych odpowiedników. Doświadczeni konsumenci wybierają woski ekologiczne, roślinne bez względu na to, czy będą na imprezę, relaksujący wieczór, czy po prostu chcą urządzić swój dom. Ile naprawdę wiemy o świecach sojowych? Skąd pochodzi wosk sojowy? Czy świece sojowe są przyjazne dla środowiska? Czy soja jest lepszą alternatywą dla wosku parafinowego? A może wosk palmowy? O wosku palmowym napiszę w innej notatce.

Świece są jednym z najbardziej uniwersalnych elementów aranżacji wnętrz. Dzięki swojemu blaskowi tworzą niepowtarzalną atmosferę i nadają wystrojowi mieszkania nowy, zaskakujący wymiar. Bez wątpienia naturalne świece sojowe sprawdzą się w każdym pomieszczeniu jako dekoracja. Prostota kształtów moich świec sojowych dostępnych w sprzedaży pozwala na łatwe dopasowanie ich do stylu mieszkania. Nieważne, czy Twoje wnętrze jest klasyczne, czy nowoczesne – moje świece podkreślą jego niepowtarzalny charakter. Do czego i jak zrobić świecę sojową? Jak

Inspirująca dekoracja wnętrz

– SALON –

Świece sojowe w salonie to nie tylko dekoracja stołu. To wręcz nastrojowe źródło światła. Przecież nie jednokrotnie masz ochotę na romantyczną kolacja lub tak po prostu spokojny, miły wieczór przy dobrym filmie. Świece w salonie pozwolą stworzyć przytulny, intymny nastrój, sprzyjający relaksowi i regeneracji sił po wyczerpującym dniu. Interesującym rozwiązaniem będą na pewno tealighty z mojej kolekcji umieszczone w świecznikach, czy kominkach posiadających dodatkowo miejsce na olejki zapachowe. Bez wątpienia używam przygotowanych świec w najbardziej klasyczny sposób. Do dekoracji stołu. Takie rozwiązanie sprawdzi się nie tylko podczas romantycznej kolacji czy uroczystego obiadu. Dzięki eleganckiej oprawie nawet codzienny posiłek nabierze odświętnego charakteru.
Do dekoracji stołu najlepiej wykorzystać długie, wąskie świece umieszczone w wysokich świecznikach. To będzie kolejna faza rozwoju gamy moich produktów. Czyste, nieskazitelne długie świece sojowe. Projekt już w przygotowaniu.

– ŁAZIENKA –

Stworzenie idealnej atmosfery w łazience jest czymś, co wszyscy możemy zrobić i nie musi to kosztować tyle, co pójście do luksusowego spa! Wybierz jeden z subtelnie orzeźwiający i uspokajający zapachów, który stopi wszystkie twoje stresy. Marzy Ci się gorąca kąpiel z dużą ilością bąbelków? To zdecydowanie jeden z najlepszych sposobów na odprężenie i oderwanie się od codziennych problemów. Ustaw w łazience dodatkowo kilka świec zapachowych lub tealightów, a poczujesz się jak w luksusowym spa lub na orientalnym seansie aromaterapii. Relaksacyjne i lecznicze właściwości poszczególnych zapachów znane są już przecież od wieków.

– SYPIALNIA –

Niezależnie od tego, czy popijasz wino przy kominku i rozmawiasz z kimś w nocy, czy też przytulasz się ze swoim partnerem, tworząc idealną atmosferę świecy z pewnością nastrój. W sypialni doskonale sprawdzą się oprawione w szkło świece zapachowe. Pobudzą zmysły i stworzą prawdziwie intymną atmosferę. Pomogą także odprężyć się i wyciszyć, a dzięki temu szybciej zasnąć i polepszyć jakość snu.
Do sypialni warto wybrać także świece umieszczone w ażurowych świecznikach, które pięknie rozproszą światło i stworzą na ścianie prawdziwy spektakl cieni. Kto wie – może staną się inspiracją dla kojących zmysły snów o dalekich krainach? A może w klasycznym szklanym opakowaniu naturalne świece sojowe jako dekoracja, których subtelny blask pobudzi zmysły? Intymne chwile wymagają zapachu, który jest jednocześnie intrygujący i seksowny. Odpowiedni zapach przygotuje scenę dla romansu!

– KUCHNIA –

Podobnie jak starannie dobrana kieliszek wina, wybór odpowiedniej świecy do kuchni jest ważnym aspektem w zmysłowym doświadczeniu! Mimo że rzadko palę świece w kuchni wykorzystałbym świece czyste, naturalne. Skusiłbym się na zapachy korzenne. Niemniej jednak w mojej jest zawsze tak aromatycznie, że postawiłbym na naturę.Zaufaj intuicji

dekoracje naturalne świece sojowe

Ewolucja świec jest naprawdę fascynująca. To, co kiedyś było starożytnością, stało się obecnie współczesnym luksusem, a różnorodność opcji do wyboru jest prawie nieograniczona. Świece istnieją już od 3000 lat pne, kiedy pierwsi Rzymianie opracowali knot wykonany z walcowanego papirusu. Papirus wielokrotnie zanurzano w łoju lub wosku pszczelim. I tak narodziła się pierwsza świeca.
W przeciwieństwie do wosku parafinowego (z którego powstaje większość świec) wosk sojowy jest odnawialny, biodegradowalny, czysty, bez toksyn. Ma atrakcyjny kremowo-biały wygląd, a wszelkie zabrudzenia powstałe w wyniku rozlania się wosku sojowego są łatwe do oczyszczenia.
W ciągu ostatniej dekady świece sojowe stały się popularną alternatywą dla ich parafinowych lub (o zgrozo!) olejowych odpowiedników. Doświadczeni konsumenci wybierają woski ekologiczne, roślinne bez względu na to, czy będą na imprezę, relaksujący wieczór, czy po prostu chcą urządzić swój dom. Naturalne świece sojowe jako dekoracja, to podstawowe wyzwanie, jakie stoi przed każdym twórcą tego niebanalnego rzemiosła. Ile naprawdę wiemy o świecach sojowych? Skąd pochodzi wosk sojowy? Czy świece sojowe są przyjazne dla środowiska? jak zrobić świecę sojową? Czy soja jest lepszą alternatywą dla wosku parafinowego? A może wosk palmowy? O wosku palmowym napiszę w innej notatce.


Oswajanie cech natury

Wosk sojowy wytwarzany jest z nasion soi. Oznacza to, że wosk sojowy jest woskiem roślinnym, a zatem jest przyjazny dla środowiska, wegetarian i wegan. Podczas procesu produkcji ziarna soi są oczyszczane, pozbawione łupin i następnie “cięte” w płatki. Z płatków uzyskuje się olej w procesie ekstrakcji, który przekształcany jest w znany stały wosk sojowy. Następnie poddawany jest procesowi uwodorowienia. Co ciekawe, uwodornienie jest również procesem, który zamienia olej w margarynę!

ODNAWIALNY

Wosk sojowy w przeciwieństwie do wosku parafinowego, który pochodzi z kopalin mających swoje ograniczenia co do wielkości złoża (ropa naftowa), pochodzi z odnawialnego surowca – soi.  Soja może być uprawiana bez ograniczeń. Oznacza to, że wosk sojowy jest odnawialny.

BIODEGRADOWALNY

Świece sojowe jako produkt uzyskany z roślin ulegają biodegradacji. To znaczy, że wosk może być rozkładany przez mikroorganizmy i skutecznie staje się częścią ziemi. Wykorzystamy go ponownie.

BEZ SZKODLIWYCH OPARÓW

Nie musisz martwić się o żadne negatywne efekty uboczne palenia świec sojowych. Nie powodują one żadnych szkodliwych oparów. Ty, twoja rodzina jesteście bezpieczni i możecie swobodnie oddychać. Uważa się, że ​​palenie soi jest zdrowsze niż parafina. Jak wykazały badania, emituje toksyny podczas palenia. Te zaś są szkodliwe, szczególnie gdy palą się często w zamkniętych przestrzeniach. Należy jednak pamiętać, że niektóre firmy opisują swoją świecę jako wyprodukowaną z wosku sojowego, nawet jeśli tylko niewielka jej część to wosk sojowy.  Upewnij się, że kupujesz w 100% naturalny wosk.

IDEALNY DO AROMOTERAPII

Olejki eteryczne są zwykle destylowane z części rośliny, takich jak liście, kora, korzenie lub kwiaty. Są skoncentrowaną esencją roślin i dlatego tak ładnie pachną. Aromaterapia wykorzystuje olejki eteryczne, takie jak lawenda, ylang-ylang, szałwia, trawa cytrynowa, pomarańcza, geranium i bergamotka. Wszystko, aby poprawić nasze samopoczucie fizyczne i psychiczne. Głównie lawenda może naprawdę pomóc w zasypianiu i relaksie. Ponieważ wosk sojowy jest naturalny i ma niską temperaturę topnienia, doskonale się łączy z olejkami eterycznymi. Dodatek olejków eterycznych tworzy z naszego wyrobu nie tylko świecę zapachową, ale także świecę aromaterapeutyczną. Holistyczna aromaterapia podkreśla znaczenie używania naturalnych składników w aromaterapii, takich jak soja. To z miejsca wyklucza wosk parafinowy!
Uważaj — niektórzy sprzedawcy łączą bardzo małą ilość olejków eterycznych z gorszymi sztucznymi zapachami. Upewnij się, że użyto 100% olejków eterycznych. Czasem nie da się zamieścić wszystkich informacji na etykiecie. Niemniej jednak dostawca na żądanie powinien udostępnić ci specyfikację produktu. Pamiętaj, że naturalne olejki eteryczne powinny mieć na opakowaniu ich łacińską nazwę.

CZYSTO SIĘ SPALA

Świece sojowe palą się czysty płomieniem. Unikasz nieprzyjemnego czarnego dymu i sadzy, który często możesz wydobywać ze świeczek parafinowych. Paląc je w zamkniętym pomieszczeniu, nie zastaniesz ciemnej obwoluty na ścianie pojemnika czy innych powierzchniach. Pamiętaj jednak o regularnym przycinaniu knota i trzymaniu świecy z dala od przeciągów. Kilka ważnych informacji znajdziesz w instrukcji – Zasady palenia świec

DŁUŻEJ SIĘ PALI

Świece sojowe palą się przez długi czas ze względu na ich niską temperaturę topnienia. Możesz je palić relaksując się podczas kąpieli w wannie. W rzeczywistości świece sojowe mogą palić się o 50% dłużej niż wosk parafinowy. To z pewnością rekompensuje ich wyższą cenę.

O AKSAMITNYM ZAPACHU

Świece sojowe mają doskonały zapach. Wosk sojowy sam w sobie pachnie miło i delikatnie. W połączeniu z kompozycją zapachową możesz naprawdę poczuć cudowny aromat. I nie musisz siedzieć obok niej. Zapach jest długotrwały. Świece sojowe w połączeniu z olejkami eterycznymi ma właściwości terapeutyczne.

ŁĄTWY W UTRZYMANIU PORZĄDKU

Znasz uczucie, które nam towarzyszy w momencie rozlania wosku na dywan, sofę lub ubrania? A mina właścicieli mieszkania, którzy urządzają prywatkę, gdy rozlane świece są wszędzie? Tradycyjne woski takie jak parafina, są trudne do usunięcia. Rozlany wosk sojowy? Bez paniki. Bardzo łatwo można go wyczyścić. Niezależnie od tego, czy trafił na nasze ubrania, meble czy ulubiony dywan. Prosto wyczyścisz go szmatką nasączoną gorącą wodą z mydłem, ponieważ wosk sojowy jest rozpuszczalny w wodzie.

BEZPIECZNY

Wosk sojowy jest bezpieczny. Niższa temperatura spalania powoduje mniejsze szkody. Wosk sojowy jest postrzegany jako bezpieczniejsza alternatywa dla rodzin, zwłaszcza gdy w pobliżu są dzieci lub zwierzęta domowe. Oczywiście zawsze należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa podczas palenia każdej świecy. Nigdy nie zostawiaj świecy bez kontroli w zasięgu dzieci czy zwierząt. Więcej w opisie Wskazówki i Bezpieczeństwo


Czy warto zmienić przyzwyczajenia? Świece sojowe mają bez wątpienia wiele zalet. Jeśli jeszcze nie doświadczyłaś/eś tego wyjątkowego uczucia koniecznie musisz to zmienić. A przynajmniej spróbować. Wybierz dla siebie najbardziej odpowiednią naturalną świece sojową, świece sojową zapachową lub niezwykle popularne tealighty.

post photo by Monika Grabkowska