Tchaya Candle Studio
Zapiski z notatnika

Właśnie kończę pracę nad kolejną kompozycją. Czuję napięcie. Czy poświęcony czas i masa notatek znów pozostaną wyłącznie w zeszycie? Jeszcze czekam. Mam ustalony czas weryfikacji powstającego zapachu.

To chwila dość intrygująca. Otwieram próbki. Jedna, druga. Efekt? Nie jestem do końca przekonany. Robię notatki. Zapachy szałwii i kolendry dominujące, mocne, zbyt wyraźne. Nie przypominam sobie aby poprzednio tak było. Sprawdzam recepturę, dozowanie, datę wykonania. Nie wszystko się zgadza. Nie rozumiem. Przypaminam sobie historię o uprawie winorośli i poszczególnych Takie czynniki klimatyczne mają szczególny wpływ na uprawę winorośli. Naturalnie jeden rok nie jest równy drugiemu. Uprawa winorośli w dużym stopniu zależy od pogody i warunków klimatycznych podczas całego roku. Dlatego też można łatwo zrozumieć, że wina, w zależności od rocznika, mogą bardzo różnić się co do ilości i jakości.

Koniecznie robić zapiski odnośnie dostawców. Bo skąd może wynikać różnica w stosunku do poprzednich mieszanek? Mówiąc o utrzymywaniu banknotów, koniecznie zapisz nazwę firmy również dla oleju. Dzieje się tak dlatego, że oleje będą różnie pachnieć między firmami w oparciu o wiele czynników. Jeśli podoba ci się lawenda od X lepiej niż od Y? Koniecznie trzeba to zapisywać. Dodatkowo i to powinien być wyznacznik, oznaczyć to nr partii. Sprawdziłem swoją “aptekę” i o dziwo tylko trzech z 7 dostawców oznacza swoje produkty tym numerem. Jaki może być powód? jak teraz w przypadku trafnego wyboru rozmawiać z dostawcą o danym olejku? Za każdym razem mówić, że to ta partia, którą kupiłem w listopadzie 2018? To słaby punkt w powtarzalności przygotowywanych zapachów. lepiej ją zapisz! Polecam również numerowanie butelek testowych i receptur, aby odpowiadały sobie nawzajem w celu późniejszego wykorzystania. Będziesz je starzeć, więc musisz wiedzieć, co jest czym. Następnie postępuj zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi proporcji, aż zrozumiesz, co się dzieje.

Nuta górna

Bergamotka – Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean vulputate, leo ac eleifend luctus, neque odio pretium sem, nec pellentesque

Nuta środkowa

Bergamotka – Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean vulputate, leo ac eleifend luctus, neque odio pretium sem, nec pellentesque

Nuta dolna

Bergamotka – Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean vulputate, leo ac eleifend luctus, neque odio pretium sem, nec pellentesque

Tealighty naturalne w szkle 30 ml

Łatwiej jest mieszać zapachy przygotowane przez producentów specjalizujących się w przygotowaniu zapachów dedykowanych dla świec sojowych. Tutaj korzystam z dostaw zaufanego dostawcy więc brak zaskoczenia. Mieszanka bergamotki, róży, frezji i jaśminu bez zaskoczenia przynosi porządany efekt. Jeśli dodatkowo receptura jest wspierana mocną podstawą w postaci paczuli, efekt jest bardzo zadowalający. Dodatkowo, brak zaskoczenia co do ewentualnego przekroczenia temperatury zapłonu przygotowanej kompozycji zapachowej. Świece spalają się czysto, jasno i równo.

Zasadniczo mogę już przedstawić produkt finalny.

Świece w stylu minimalistycznym w dwóch rozmiarach 30 i 60 ml. Bez trudu można je zaklasyfikować do grupy zapachów kwiatowych.

Zanim przyjrzymy się przepisowi, chcę najpierw podać cenne wskazówki dotyczące produkcji świec z wykorzystaniem olejków eterycznych:
Wskazówki dotyczące robienia świec olejków sojowych

Jaka jest najlepsza temperatura do stopienia wosku? Idealna temperatura do stopienia wosku sojowego wynosi od 122 do 180 stopni Fahrenheita lub od 50 do 80 stopni Celsjusza. Nie należy przekraczać tej temperatury, ponieważ wosk jest wysoce łatwopalny i może natychmiast zapalić się pod wpływem wysokich temperatur.
Kiedy powinienem dodać olejki eteryczne? Dodaj swoje olejki eteryczne, gdy stopiony wosk zacznie się ochładzać. Jest to idealny czas, aby je dodać, aby mogły dobrze zaparzyć wosk i trwać dłużej. W tym momencie wosk powinien być jeszcze trochę płynny. Nie powinno się zaczynać krzepnięcia, ponieważ wtedy twoje olejki eteryczne w ogóle się nie zmieszają.
Jak dużo olejków eterycznych powinienem dodać? Niektórzy dodają 4 krople olejku na szklankę roztopionego wosku. To może jednak nie wywoływać dużego zapachu. Aby uzyskać silniejszy zapach, można dodać około 10 kropli oleju do 1 uncji stopionego wosku sojowego. W tym przepisie używamy 1 szklanki roztopionego wosku sojowego. Użyłem 50 kropli olejków eterycznych. Pamiętaj, aby powoli dodawać oleje. Zachowaj ostrożność przy dodawaniu olejków eterycznych do roztopionego wosku sojowego.

Olejki eteryczne do świec sojowych

Olejki eteryczne są wysoce łatwopalne, ponieważ są substancjami lotnymi. Substancja jest łatwopalna, jeśli jej temperatura zapłonu nie przekracza 60,5 stopni Celsjusza. Temperatura zapłonu odnosi się do najniższej temperatury, w której opary lotnego materiału ulegną zapaleniu, gdy obecne jest źródło zapłonu, takie jak otwarty ogień. Czytaj więcej: Czy olejki eteryczne są łatwopalne?

Aby bezpiecznie tworzyć świece, musisz znać punkty zapłonu olejków eterycznych. W przypadku wytwarzania świec sojowych temperatura zapłonu olejku eterycznego musi być wyższa niż temperatura topnienia wosku sojowego, który wynosi 122-180 stopni Fahrenheita lub 50-80 stopni Celsjusza.

Wybierz olejki eteryczne o wysokiej temperaturze zapłonu, aby mieć mocny i długotrwały zapach. Aby podać przykład punktów zapłonu i jak z nich korzystać, wyobraź sobie, że stopiony wosk sojowy osiągnął temperaturę 170F lub 77C, a olej, który chcesz dodać, ma temperaturę zapłonu poniżej 170F lub 77C, a następnie muszą poczekać, aż wosk ostygnie, aż osiągnie punkt zapłonu. Mam nadzieję, że to jasne!

Teraz sprawdźmy najlepsze olejki eteryczne do świec sojowych, w tym ich punkty zapłonu! Pamiętaj, że będziemy używać olejków eterycznych o temperaturze zapłonu powyżej 122F lub 50C.